About the Post

Author Information

Qafë Botë, deputeti Dashamir Tahiri ndalohet nga policia greke

e sotme është shënuar një tjetër incident në mes Greqisë dhe Shqipërisë. Deputeti i PDIU-së, Tahiri, është ndaluar nga autoritetet greke që të kalojë pikën kufitare të Qafë Botës në Sarandë.

Pas shumë debatesh, deputeti ka mundur që të kalojë, por kreu i komunës Markat dhe gazetarët që e shoqëronin atë, nuk kanë mundur që të kalojnë.

Argumenti i punonjësve të policisë greke për ndalimin e tyre, ka qenë se këta përbëjnë për dhe qetësinë.

Ky incident në kohën kur çamët do të mbajnë sot në marshimin e tyre të përvitshëm, në kuadër të javës came.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Responses to “Qafë Botë, deputeti Dashamir Tahiri ndalohet nga policia greke”

 1. Durimi #

  Shqipri bashkohu,mer çtè takon,e jepi çmeritojnè

  June 26, 2011 at 10:15 am
 2. GERTI #

  DITA E MADHE PO AFRON.

  NE PO E NDIEJM MADHESHTIN NDERSA ATA PO E NDIEJN FRIKEN

  July 4, 2011 at 9:48 am